​​درباره شرکت پویش بازرگان
شرکت پویش‌بازرگان ذوب‌آهن اصفهان در سال 1394 توسط شرکت ذوب‌آهن اصفهان تاسیس شد. 40 درصد از سهام این شرکت متعلق به ذوب آهن و 60 درصد آن به منظور استفاده از سرمایه، چابکی و توانمندی بخش خصوصی، در اختیار تعدادی از تجار و فعالان بزرگ بازار آهن ایران قرار گرفت. پویش بازرگان حلقه‌ی ارتباطی بخش خصوصی با ذوب آهن و سایر تولیدکنندگان محسوب می‌شود. از یک سو اطلاعات و نیازهای بازار را به تولیدکنندگان منتقل می‌کند و از سوی دیگر با فروش محصولات فولادی، از منافع تولیدکنندگان حمایت می‌کند.

این شرکت همچنین با بهره‌مندی از شبکه توزیع گسترده و منسجم، امکان خرید دست اول، بدون واسطه، با بهترین کیفیت و قیمت را برای مصرف کنندگان فراهم می‌نماید.
شرکت پویش بازرگان با هدف تسهیل عرضه مواد اولیه (شامل سنگ آهن، کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و ...) و همچنین ایجاد ارزش افزوده در خرید برای تولیدکنندگان فولادی در سال 1397 اقدام به تاسیس شرکت تامین مواد اولیه خاورمیانه نمود. با ایجاد این شرکت، مجموعه پویش بازرگان قادر شد از طریق خرید و فروش مواد اولیه آهن دار و نیز تهاتر مواد اولیه و محصول نهایی، ضمن تسهیل امر تولید و رفع نیاز تولیدکنندگان فولادی، با کامل کردن چرخه‌­ی تامین مواد اولیه، تولید محصولات فولادی و فروش، درآمد حاصل از فروش محصولات را سریع‌تر به چرخه‌ی تولید بازگرداند و تامین ­کنندگان و تولیدکنندگان را در تامین بودجه و تسریع جریان نقدینگی یاری رساند.

امکانات مالی، فنی و پتانسیل‌های مجموعه شرکت­های پویش بازرگان و تامین مواد اولیه فولاد خاورمیانه، در خرید و فروش مواد اولیه و توزیع محصولات نهایی در سراسر کشور، زمینه‌­­ی مشارکت موثر این مجموعه در فرایندهای بازرگانی زنجیره صنعت فولاد و به ویژه ایجاد ارزش افزوده در قسمت‌های نامتوازن زنجیره را فراهم می‌کند.